اشتراک

جناب روحانی با این شرایط اقتصادی چطور می خواهید در انتخابات ۹۶ شرکت کنید؟!

به گزارش تحکیم نیوز(پایگاه خبری تحلیلی دفتر تحکیم وحدت)، میلاد سنجری دبیر انجمن اسلامی دانشگاه فنی و مهندسی اسفراین (عضو دفتر تحکیم وحدت) طی یاداشتی به رویکرد های اقتصادی دولت نقد کرد.

متن این یاداشت به شرح زیر است:

جناب رییس جمهور

نمی دانم که چطور شروع کنم و چگونه با شما سخن بگویم،مثل اینکه شما اصلا در این جامعه زندگی نمی کنید و از مشکلات مردم و جوانان خبر ندارید امروز درست است امنیت نظامی داریم اما جوانان ما امنیت شغلی و اقتصادی ندارند!

من در کشوری زندگی می کنم که هیات اجرایی آن خوروهای ۱۸ میلیونی در انبار ها  را با وام های سودکلان به مردمش با پیش پرداخت ۴۰ میلیون می فروشد.

من در کشوری زندگی می کنم که می گویند جوانان باید کارآفرین شوند اما جناب رییس جمهور بهتره است سری به قوانین در مورد ایجاد یک کارگاه بزنید۱- مکانی به وسعت فلان۲- تا سقف کاشی ۳- خرید دستگاه ۴- مجوز بهداشت ۵- خرید برند که هرکدام از این ها را خواسته باشی بگیری یک سال طول می کشد حال خواسته باشیم کاری هم راه بندازیم باید وام بگیریم آن هم وام ۱۶ درصد با باز پرداخت ۴ ساله .آنوقت چطور باید در راستای اقتصاد مقاومتی حرکت کردی؟!.
حال اگر کارگاه زدیم اگر روزی به مشکل اقتصادی دیگری برخورد کنیم دوباره باید برویم وام بگیریم آن هم وامی به سود ۱۸ درصد!

ما در کشوری زندگی می کنیم که به جای اینکه هردولتی ادامه دهنده کار قبلی باشند مسئولین اجرایی مان می خواهند کار دیگری را از نو شروع کنند و همیشه تمام مشکلاتی را که برای ملت بوجود می آورند را تقصیر دولت قبلی می ندازند درست است که تفکرات سیاسی متفاوت است اما بقیه تفکرات را نطیر اقتصادی و … را فدای تفرکات سیاسی می کنند و در این میان مردم هزینه های آن را می پردازند.

من در کشوری زندگی می کنم که دیگر مردم اعتمادی به رجال سیاسی ندارند چون که هر روز می بینیم رجال های سیاسی اختلاسی کلان انجام داده اند…

ما در کشوری زندگی می کنیم که اگر در مناطق کوچک دزدی را بگیرند که به علت مشکلات اقتصادی مجبور به دزدی شده است تا محاکمه اش نکنن رهایش نمی کنند اما نمی دانم مختلسین ۸۰۰۰هزار میلیاردها و ۳۰۰۰ هزار میلیاردها و… چطور آزادند و هیچ محاکمه ای صورت نمی گیرد !

ما در کشوری زندگی می کنیم که مسئولین اجرایی مان خوشحالند از اینکه می گویند وام ۲۰ میلیونی به ازدواج جوانان می دهیم اما چند ماه طول می کشد تا ضامن پیدا کنند بعد ضامن که پیدا کردند حالا چند ماه باید منتظر واریز وام باشند درسته وام ۴ درصده اما باز پرداخت ۴ ساله یعنی این جوان باید ماهی ۵۰۰ هزارتومان قسط بانک بدهد حالا اگه این جوان کار هم داشته باشه برابر با قانون کار یعنی ماهی ۸۰۰ تومان حقوق می گیرد که آن هم ۵۰۰ تومامش را باید قسط وام بدهد،آیا با ۳۰۰ هزارتومان می شود خرج زندگی داد؟!

در این میان هم بعضی از نهاد های نطامی ما هم گفتند که می خواهند در راستای اقتصاد مقاومتی حرکت کنند تدبیرشان این بود که وام ۱۸ درصد دادند به جوانان اما من نمیدانم که این ها در راستای اقتصاد مقاومتی یا در راستای سود گیری از مردم!!

جناب رییس جمهور این حق ملت ایران نیست ملتی که از ابتدای نظام تا الان همیشه در صحنه  های مهمی نظیر انتخابات ، راهپیمایی ها و…. نقش آفرینی کرده است حالا اینطور مورد سوء استفاده اقتصادی قرار میگیرد یا در بعضی مواقع آن هارا با مردمان زمان امام حسین (ع) مقایسه کنید جناب روحانی من نمیدانم با این شرایطی که برای جوانان به وجود آورده اید چطور با اعتماد به نفس کامل می گوید که می خواهم در انتخابات ۹۶  شرکت کنم.

Related Posts

یک دیدگاه

 • avatar
  سید محسن قائمی
  اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۶

  تا کی قرار است شورای نگهبان بجای مردم تصمیم بگیرد؟!
  رسیدگی به صلاحیت نامزدها کاری اجرایی است و بر عهده وزارت کشور می باشد(اصل ۶۰ قانون اساسی) و نظارت بر انتخابات(در حد تشخیص مغایرت ها و تخلفات) بر عهده شورای نگهبان می باشد(اصل ۹۹ قانون اساسی) و رسیدگی به شکایات و تخلفات بر عهده قوه قضائیه است(اصل ۱۵۶ قانون اساسی)، شورای نگهبان قانون اساسی در جلسه ۱/۳/۱۳۷۰ نظارت بر انتخابات را در تمامی مراحل آن از بررسی صلاحیت ها و رسیدگی به تخلفات و شکایات را استصوابی اعلام کرد و از آن تاریخ بررسی صلاحیت نامزدها و رسیدگی به شکایات و تخلفات در شورای نگهبان صورت می گیرد، بررسی صلاحیت ها دخالت در وظایف قوه مجریه است(مغایر اصل ۶۰ قانون اساسی) و رسیدگی به شکایات و تخلفات دخالت در وظایف قوه قضائیه است(مغایر اصل ۱۵۶ قانون اساسی).
  روش درست این است صلاحیت نامزدها توسط وزارت کشور بررسی شده و شورای نگهبان به عنوان ناظر موارد تخلف در تأیید صلاحیت ها و در جریان تبلیغات و رأی گیری را به قوه قضائیه اعلام نماید و در قوه قضائیه دادگاهی خاص انتخابات تشکیل شده تا به تخلفات و شکایات در حضور هیئت منصفه رسیدگی شود.
  برای پایان دادن به دخالت های بیجای شورای نگهبان در انتخابات به جنبش اصل ۹۹ قانون اساسی بپیوندید.
  نشانی کانال جنبش: https://telegram.me/mohsen1396a
  تلفن ۰۹۱۵۲۶۷۸۶۷۶

ارسال دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *