...

تاريخ انتشار: 20 مرداد 1395 - 08:27:47
 نسخه چاپی ارسال به دوستان
زهرا سادات رضوی علوی در گفت‌و گو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو:
برخی دولت‌مردان معنای اقدام قاطع با فساد را نمی‌دانند

زهرا سادات رضوی علوی، عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در گفت‌و گو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو،‌ ضمن اشاره به سخنان اخیرا حجت الاسلام اژه ای مبنی بر اینکه تا کنون اقدامی برای معرفی صاحبان فیش‌های حقوقی نجومی به قوه قضائیه صورت نگرفته، تصریح کرد: از جناب رئیس جمهور تقاضا می کنیم مشابه تیمی که برای بررسی عملکرد منتقدین دولت و دادگاهی کردن انها به کار گرفته، برای حقوق های ناعادلانه نیز تشکیل دهد.


این فعال دانشجویی ضمن ابراز تاسف از رویکرد دولت در برخورد با مفسدین خاطرنشان کرد: کاش همانقدر که در این دولت سریع با منتقدین برخورد می شود، با صاحبان فیش‌های نجومی هم برخورد می شد.  عذرخواهی از مردم وحرف‌های بدون پیگیری و بدون عمل، دردی از مردم دوا نمی کند.

 

زهرا سادات رضوی علوی با تاکید بر اینکه برخورد نا صحیحی باعث بی اعتمادی مردم می شود، اظهار داشت: دولت اعلام می کند در مبارزه با فساد جدی است؛ پس کجاست این برخورد و جدیت؟ مردم توقع دارند نتیجه جدیت دولت در بررسی برداشت های ظالمانه از بیت المال را ببینند؛ اما قاطعیت و برخوردی که دیده نمی شود هیچ، اتفاقا انها را ذخیره نظام هم خطاب می کنند. به نظر می‌رسد این تناقض در دولت نوعی اغماض است.

 

وی ادامه داد: جالب است گوشه ای از پیام روحانی به جهانگیری را یاد اور شویم «مقتضی است در اسرع وقت همه موارد تخلّف و سوء استفاده شناسایی گردد، وجوهی که به ‌ناحق پرداخت شده به بیت‌المال مسترد شود و مدیران متخلّف عزل شوند و گزارش اقدامات قاطع به اینجانب ارائه شود». با توجه به این پیام یا ما برداشتمان از دو عبارت  «اقدام قاطع» و «اسرع وقت» اشتباه است، یا برخی دولت‌مردان معنای اقدام قاطع با فساد را نمی‌دانند که تاکنون اسم افراد به قوه قضائیه اعلام نشده است.

نظرات کاربران
نام:
امام علی(ع): خوشبخت ترین مردم در دنیا کسی است که از آنچه می داند برایش زیان آور است دوری کند و بدبخت ترین آنان کسی است، که از هوای نفس خود پیروی کند.
السلام اي وادي کرببلا السلام اي سرزمين پر بلا السلام اي جلوه گاه ذوالمنن السلام اي کشته هاي بي کفن
کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تحکیم وحدت می باشد.