...

تاريخ انتشار: 19 مرداد 1395 - 18:02:20
 نسخه چاپی ارسال به دوستان
واکنش انجمن اسلامی دانشجویان آزاد پرند در خصوص برخورد با تشکل‌های انقلابی دانشگاه قزوین

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد پرند عضو دفتر تحکیم وحدت در بیانیه ای نسبت به برخورد با سه تشکل دانشجویی انقلابی در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین واکنش نشان داد.

 

در این بیانیه با ابراز تاسف از محدودیت های صورت گرفته برای تشکل های دانشجویی و برخوردهای امنیتی با فعالین دانشجویی در دولتی که از شعارهای رایج آن ایجاد فضای نقد و آزادی بیان به خصوص برای فعالین دانشجویی بود ، مسئولین مربوطه را به سعه صدر، نقد پذیری و تعامل لازم در رفتار با دانشجویان حتی در صورت اشتباه آنها دعوت می‌کند.

 

متن این بیانیه بدین شرح است:

(خداوند دوست‌ ندارد كسي‌ به‌ سخنان‌ زشت‌ صداي‌ خود را بلند كند؛ مگر آن‌ كس‌ كه‌ به‌ او ستمي‌ رسيده‌ است‌. و خداوند پيوسته‌ شنوا و داناست‌. اگر شما كار خيري‌ را كه‌ مي‌كنيد، ظاهر و آشكار كنيد؛ و يا آنرا پنهان‌ و مخفي‌ بداريد؛ و يا از كار زشت‌ دگران‌ درگذريد؛ و إغماض‌ نمائيد؛ پس‌ البتّه‌ خداوند هميشه‌ صفتش‌ اينست‌ كه‌ از بدي‌ها و زشتي‌ها در مي‌گذرد؛ با آنكه‌ هر گونه‌ قدرت‌ بر انتقام‌ و پاداش‌ دارد.)


متاسفانه با خبر شدیم دوستانمان در انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امام خمینی (ره) قزوین به همراه اعضای سایر تشکلهای دانشجویی دانشگاهشان به خاطر بیان دغدغه های انقلابی، مواضع سیاسی و نقدهای مد نظر خود به دولت که از حقوق مسلم فعالین دانشجویی می باشد با شکایت معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه خود و فرمانداری شهر قزوین مواجه گشته اند.


انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد پرند ضمن ابراز تأسف از محدودیت های صورت گرفته برای تشکل های دانشجویی و برخوردهای امنیتی با فعالین دانشجویی در دولتی که از شعارهای رایج آن ایجاد فضای نقد و آزادی بیان به خصوص برای فعالین دانشجویی بود ، مسئولین مربوطه را به سعه ی صدر، نقد پذیری و تعامل لازم در رفتار با دانشجویان حتی در صورت اشتباه آنها دعوت می‌کند.


ان‌شاالله مشکل فوق نیز هرچه زودتر برطرف شود ، از دانشجویان آزرده دلجویی گردد و زین پس دیگر شاهد چنین برخوردهایی با دانشجویان منتقد نباشیم.

نظرات کاربران
نام:
امام علی(ع): خوشبخت ترین مردم در دنیا کسی است که از آنچه می داند برایش زیان آور است دوری کند و بدبخت ترین آنان کسی است، که از هوای نفس خود پیروی کند.
السلام اي وادي کرببلا السلام اي سرزمين پر بلا السلام اي جلوه گاه ذوالمنن السلام اي کشته هاي بي کفن
کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تحکیم وحدت می باشد.