...

تاريخ انتشار: 31 تیر 1395 - 07:07:26
 نسخه چاپی ارسال به دوستان
آیت‌الله قرهی در نشست سالانه تحکیم وحدت:
امروز دفتر تحکیم به معنای حقیقی ادامه دهنده راه انقلاب است

به گزارش تحکیم نیوز(پایگاه اطلاع رسانی دفتر تحکیم وحدت):آیت‌الله قرهی مدیر حوزه علمیه امام مهدی (عج) در نشست سالانه دفتر تحکیم وحدت گفت: علت گرفتاری‌های ما عدم اطاعت از خداوند و پیامبر است، علت فتنه های 78 و 88 و فتنه‌های اوایل انقلاب این بود که کسی در لباس مرجعیت در مقابل امام(ره) می‌ایستاد. این احساس کسی بودن، انسان را بیچاره می‌کند؛ بنی‌صدر هم خود را برتر می‌دانست و گرفتار شد.

آیت‌الله قرهی افزود: در فتنه های 78 و 88 برخی خود را صاحب نظر و مقابل امام(ره) و مسلمین می‌دیدند، اگر زمانی ولو به اندازه لحظه تصور کنیم برای خود کسی شده‌ایم، همان لحظه، لحظه سقوط است؛ منتها گاهی بعدا صدایش درمی‌آید. همه این مسائل نشان دهنده این است که گرفتار نفس شده‌ایم و به خاطر همین است که اولین چیزی که قرآن می فرماید، تزکیه است.

این استاد حوزه با اشاره به فعالیت‌های تشکل‌ها ادامه داد: آیت‌الله شاه‌آبادی حزب را قبول نداشتند، بلکه معتقد بودند باید تشکل داشته باشیم، زیرا تشکل می‌تواند هر زمانی که امام و مسلمین نیاز به کمک داشتند، در صحنه حاضر شوند. البته درست این است که تشکیلاتی عمل کنیم تا بهتر وظایف‌مان را انجام دهیم.

آیت‌الله قرهی با بیان اینکه بعد از واجبات الهی هیچ عملی بهتر از خدمت به دیگران به شرط برای خدا بودن نیست، اضافه کرد: در اسلام چیزی به نام ریاست نداریم، بلکه آن چیزی که به ما تعلق می‌گیرد مسئولیت است؛ هر چه مسئولیت سنگین‌تر شود، سوال نیز از آن بیشتر می‌شود. اگر همه مسئولان نظام این مسئله را مدنظر داشتند، مشکلات امروز را نداشتند.

مدیر حوزه علمیه امام مهدی (عج) افزود: تشکیلات برای نظم است و باید تحت زعامت امام مسلمین باشد؛ در غیر این صورت گرفتار می شوید. اول کاری که در تشکیلات باید انجام دهیم متخلق شدن به اخلاق الهی است.

این استاد اخلاق گفت: وقتی اخلاق را پیدا کردیم، تحکیم و وحدت ایجاد می‌شود، متخلق شدن به اخلاق الهی ضمن رعایت آداب الهی، هوشیار و زیرک هستند. خصوصیت اخلاق الهی این است که انسان زیرک می‌شود همه خطاهای ما برای حب دنیوی است.

وی ادامه داد: امروز دفتر تحکیم به معنای حقیقی ادامه دهنده راه انقلاب است. عده‌ای می‌خواستند این جریان را به سمت یک گروه خاص ببرند، ولی نتوانستند این کار را انجام دهند.

آیت‌الله قرهی ضمن توصیه‌هایی به اعضای دفتر تحکیم وحدت تصریح کرد: تحکیم وحدت باید به دنبال حق شناسی برود.

وی در ادامه با اشاره به ساده‌زیستی رهبری گفت: زندگی رهبر از زندگی خیلی از مراجع ساده تر است و دو اتاق کوچک تمام زندگی ایشان است.

این استاد برجسته حوزه تاکید کرد: وقتی مخملباف در سال‌های گذشته به دروغ بیان کرد که رهبری دارای زندگی تجملاتی است، همه به او توپیدند؛ به طوریکه حتی مهاجرانی که از کشور فرار کرده، گفت نه تنها نقطه سیاه؛ که نقطه خاکستری نیز در زندگی رهبر انقلاب وجود ندارد.

وی بیان داشت: آیت‌الله بهلول در پاسخ به کسانی که او را زاهد می خواندند، گفت: زاهد واقعی کسی است که این مملکت را اداره می‌کند (مقام معظم رهبری) و من مرید او هستم.

آیت‌الله قرهی با تاکید بر اینکه ما تنها دو جبهه حق و باطل داریم، تصدیق کرد: برخی‌ها از ده جماران، «کاخ جماران» ساختند. آیا امام به دنبال کاخ می‌گشت؟ برای مجلسی که به برخی از این وزرا رای داد، متاسفم.

وی گفت: وزیری که در مجلس می‌گوید: « ما مولتی میلیاردر هستیم و فردا به من گیر ندهید؛» آیا درد مستضعف را می‌داند؟ چرا برخی از مسئولان ما باید خانه و زندگی‌شان بالاتر از خیابان پاسداران باشد؟

وی افزود" به رهبری ابتدای زعامت شان گفتند بیایید جماران ساکن شوید و ایشان فرمودند خیر؛ اگر هم امام آنجا زندگی کرد به خاطر قلب شان بود.

این استاد حوزه با تاکید بر اینکه کسی که سهم نفت می‌خواهد وابسته به دنیا است، اظهار داشت: حواس‌مان را جمع کنیم کلاه سرمان نگذارند. نمی‌شود هم با معاویه باشی و هم با علی.

مدیر حوزه علمیه امام مهدی (عج) در خاتمه گفت: تحکیم وحدت باید با تشکل‌های دیگر مراوده دوستانه داشته باشد. روی امام(ره) و امت کار کنید و اگر می‌خواهید گرفتار جریان‌ها نشوید، باید حول یک محور به نام امام و مسلمین باشید.

انتهای پیام/

نظرات کاربران
نام:
امام علی(ع): خوشبخت ترین مردم در دنیا کسی است که از آنچه می داند برایش زیان آور است دوری کند و بدبخت ترین آنان کسی است، که از هوای نفس خود پیروی کند.
السلام اي وادي کرببلا السلام اي سرزمين پر بلا السلام اي جلوه گاه ذوالمنن السلام اي کشته هاي بي کفن
کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تحکیم وحدت می باشد.