...

تاريخ انتشار: 23 تیر 1395 - 05:31:42
 نسخه چاپی ارسال به دوستان
رئیس دانشگاه پدرخوانده دانشگاه شده است

به گزارش تحکیم نیوز پایگاه اطلاع رسانی دفتر تحکیم وحدت)؛ علی غبیشاوی،دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی سیرجان با اشاره به مشکلات دانشجویان دانشگاه صنعتی سیرجان بیان داشت: این روزها گفتن، شنیدن و نوشتن از معضلات و مشکلات موجود در دانشگاه صنعتی سیرجان خبر تازه و جدیدی نیست؛ به طوری که اگر نویسندگان وضعیت دانشجویان دانشگاه صنعتی سیرجان را بدانند، می توانند یک کتاب دراماتیک که یادآور خاطرات ضجرآور نسل گذشته برای دانشجویان نسل جدید باشد، بنویسند.

وی افزود: متاسفانه صدای دانشجویان و مطالبات آنها به دلیل وجود یک لابی قوی که دانشگاه را سالیان سال ایزوله کرده، نادیده گرفته شده است و قدرت نمایی آقایان روز به روز بیشتر شده است؛ به گونه ای که همه لقب پدر خواندگی به ریاست دانشگاه داده اند.

این فعال دانشجویی ادامه داد: اخلاق مدیریتی مسئولان دانشگاه با روح انقلاب سازگار نیست؛ چرا که انقلاب برای رضایت مردم به وجود آمده است؛ اما سرکوب کردن و پشت گوش انداختن در خواست های دانشجویان به امری بدیهی برای آقایان تبدیل شده است.

غبیشاوی اضافه کرد: با توجه به اینکه بارها و بارها برای تغییر شرایط با مسئولان مذاکره کردیم و هربار با بدترین شکل برخورد مواجه شدیم، روند پیگیری حقوق دانشجویان را از داخل دانشگاه به خارج از دانشگاه انتقال دادیم که شاید فرجی برای ناله های وخیم دانشجویان شود.

وی خاطرنشان کرد: مدیرانی که دانشجویان را متهم به ایجاد مشکل و بهانه گیری از سر شکم سیری می کنند، کافی است گوش خود را باز بکنند و صدای ناراضی کارمندان و اساتید را بشنوند و متوجه شوند ایجاد مشکل از دیگران نیست؛ بلکه عدم توانایی درست اداره زیر مجموعه باعث و بانی مشکلات است.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی سیرجان تصریح کرد: هر بار که تشکل ها برای اجرای برنامه و فعالیت فرهنگی به مسئولان رجوع کردند به جمله بودجه نداریم رو به رو شده اند، چگونه است پدر دانشگاه می تواند خیر برای ساخت و ساز میلیاردی دانشگاه بیاورد؛ اما از دادن حداکثر یک میلیون پول برای کار فرهنگی عاجز است. به زعم ما این بهانه ای است؛ چون انجمن اسلامی پیاده نظامی برای اجرای برنامه های سیاسی دوستان نیست.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی سیرجان در پایان گفت: چشم امید دانشجویان به وزارت علوم، کمیسیون آموزش مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی است که با پیگری وضعیت این دانشگاه بعد از ۱۲ سال، ضمن ریشه کن کردن لابی قدرت در این دانشگاه حداقل شرایط برای ادامه تحصیل جوانان مردم را محیا بکنند.

نظرات کاربران
نام:
امام علی(ع): خوشبخت ترین مردم در دنیا کسی است که از آنچه می داند برایش زیان آور است دوری کند و بدبخت ترین آنان کسی است، که از هوای نفس خود پیروی کند.
السلام اي وادي کرببلا السلام اي سرزمين پر بلا السلام اي جلوه گاه ذوالمنن السلام اي کشته هاي بي کفن
کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تحکیم وحدت می باشد.