...

تاريخ انتشار: 29 خرداد 1395 - 06:25:48
 نسخه چاپی ارسال به دوستان
دولت ناکارآمدی برجام برای اقتصاد کشور را دریافت کرده است

به گزارش تحکیم نیوز(پایگاه اطلاع رسانی دفتر تحکیم وحدت؛ علیرضا دهقانی مسوول تشکیلات انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر اظهار داشت: سخنان مقام معظم رهبر در دیدار اخیرشان با کارگزاران نظام یکی از صریح‌ترین سخنرانی‌های چند سال اخیر است. انگار در لفافه صحبت کردن برای برای مسئولان نظام ثمری نداشته است.

وی افزود: امروز دل‌نگرانی هایی که دلسوزان نظام درخصوص پشت پرده برجام گوشزد کرده بودند، یکی پس از دیگری به وقوع می‌پیوندد و البته ضرر آن نیز بر دوش مردم است. البته توجیه المسائل دولت در برابر نقض‌های مکرر برجام، روح برجام را مواظبت می‌کند که خدشه‌ای نبیند. اگر همین فردا نیز مسئولین آمریکا برجام را پاره کنند باید احتمال داد که دولت در پاسخ بگوید اصل برجام دست ماست و آنها تقلبیش را پاره کرده‌اند و این به مثابه نقض برجام نیست.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: سخنان مقام معظم رهبری تفکر «غرب خدایی» و تضرع به درگاه غارتگران را به آتش کشیدند. اگر به سخنرانی رهبری رجوع کنید کلیدواژه «طرف مقابل» با ضرب آهنگ خاصی تکرار می‌شود که گویی از کمی توان و بعضا بی عرضه‌گی دستگاه دیپلماسی به ستوه آمده و  به ناچار مستقیما وظیفه جلو بردن امور دیپلماسی را برعهده گرفتند تا طرف مقابل حساب کار دستش بیاید.

دهقانی با بیان اینکه دولت ناکارآمدی برجام برای اقتصاد کشور را دریافت کرده است، گفت: حال سعی دارد تا تز ضامن امنیت ملی بودن برجام و اینکه این سند ضعیف و سرشار از خلل، سایه جنگ را از سر کشور برداشته را جا بیاندازد که این مسئله نیز با طرح این موضوع از طرف رهبری که «باید کشور قدرتمند بشود؛ یعنی همین توانمندی‌های گوناگون را باید افزایش بدهد. اگر افزایش دادیم، آن‌وقت می‌توانیم آسوده به مردم بگوییم «مردم! آسوده بخوابید» و خیال خودمان راحت باشد. اگر توانمندی‌ها را افزایش ندادیم، باید در اضطراب به سر ببریم» جواب شایسته‌ای به این تز واهی بود.

مسوول تشکیلات انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در پایان گفت: متاسفم و طلب عفو از جانب خدا برای مسئولینی دارم که رهبری بایستی علنا به آنها بگویند آنقدر به مردم خلاف واقع نگویید که تحریم‌ها برداشته شده و در قسمتی از نکات اخلاقی که در ابتدای جلسه مطرح کردند هم اشاره به بحث نفاق داشتند و این مسئله خود حدیث مفصلی است.

منبع:فارس

نظرات کاربران
نام:
امام علی(ع): خوشبخت ترین مردم در دنیا کسی است که از آنچه می داند برایش زیان آور است دوری کند و بدبخت ترین آنان کسی است، که از هوای نفس خود پیروی کند.
السلام اي وادي کرببلا السلام اي سرزمين پر بلا السلام اي جلوه گاه ذوالمنن السلام اي کشته هاي بي کفن
کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تحکیم وحدت می باشد.