...

تاريخ انتشار: 29 خرداد 1395 - 05:31:46
 نسخه چاپی ارسال به دوستان
گشایش مدنظر دولت فقط به‌ نفع غرب بود

به گزارش تحکیم نیوز(پایگاه اطلاع رسانی دفتر تحکیم وحدت)؛محمدحسین قائدشرف دبیر دفتر تحکیم وحدت با اشاره به غارت 13 میلیون دلاری اموال ملت ایران توسط کانادا، گفت: این مسئله از چند منظر قابل‌بررسی است، یک مسئله بحث انفعال دستگاه دیپلماسی است که باعث می‌شود کشوری مانند کانادا به خودش جرأت دهد تا اموال ملت ایران را غارت کند.

وی افزود: این مسئله باید بررسی شود تا مشخص شود نقش دستگاه‌ دیپلماسی در این مسائل چه بوده است و چه اقداماتی انجام داده تا مانع چنین اتفاقاتی شود.

قائدشرف تأکید کرد: متاسفانه امروزه در روابط بین‌الملل مسئله‌ای در حال رخ دادن است و به نظر می‌رسد دزدی و غارت اموال ملت ایران در حال تبدیل شدن به یک عرف بین‌المللی است.

وی گفت: اگر هرچه زودتر پاسخ مناسب و محکمی از طرف سیستم دیپلماسی ما در عرصه بین‌الملل صورت نگیرد، این پیغام به سایر کشورها که با ما خصومت دارند، مخابره می‌شود که می‌توانند به‌آسانی به اموال ما دستبرد بزنند و با هیچ واکنشی هم روبه‌رو نمی‌شوند.

دبیر دفتر تحکیم وحدت تصریح کرد: خطر این مسئله بسیار جدی‌ است و دستگاه دیپلماسی ما باید پاسخگو باشد. متاسفانه این اقدامات ابتدا از آمریکا شروع شد و امروز هم کانادا دست به غارت اموال ما زده است، وزارت خارجه باید بگوید چه طرحی برای پاسخگویی به این اقدامات دارد.

وی گفت: کار اصلی وزارت خارجه این است که از منافع ما به روش دیپلماسی در خارج از مرزها دفاع کند، اما تاکنون هیچ اقدام و کارآمدی خاصی نشان نداده است.

دبیر دفتر تحکیم وحدت افزود: دولت مدام وعده‌و وعید می‌دهد و می‌گوید ارتباط ما با دنیا خوب شده و گشایش صورت گرفته، ولی این چیزی که می‌بینیم همه‌‌اش غارت اموال ماست. این چه آینده روشنی است که دولت می‌گوید احتمالاً منتظر هستند کل اموال ما غارت شود، بعد از گشایشی رخ دهد. متاسفانه این گشایشی که دولت می‌گوید فقط به‌نفع طرف غربی است.

منبع: فارس

نظرات کاربران
نام:
امام علی(ع): خوشبخت ترین مردم در دنیا کسی است که از آنچه می داند برایش زیان آور است دوری کند و بدبخت ترین آنان کسی است، که از هوای نفس خود پیروی کند.
السلام اي وادي کرببلا السلام اي سرزمين پر بلا السلام اي جلوه گاه ذوالمنن السلام اي کشته هاي بي کفن
کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تحکیم وحدت می باشد.