...

تاريخ انتشار: 07 شهریور 1394 - 07:46:09
 نسخه چاپی ارسال به دوستان
یادداشت/ دبیر سابق دفتر تحکیم وحدت
تحکیمی واقعی کیست؟/علی بیانی

به گزارش تحکیم نیوز (پایگاه اطلاع رسانی دفتر تحکیم وحدت)؛ از ۳۵ سال پیش که دفتر تحکیم وحدت به فرمان امام خمینی(ره) تامین شد با توجه به تاثیرگذاری این مجموعه انقلابی در فضای کشور چشم طمع جریانات مختلف را همراه داشت این جریانات از طریق نفوذ به بدنه های دانشجویی قصد استحاله این جریان اصیل دانشجویی را داشته که در طول تاریخ بعضا موفق بودند اما مساله اصلی این اتفاقات در میدان ماندن و مقابله دانشجویان انقلابی با این افراد و گروه هاست که اگر نبود مقاومت این دانشجویان قطعا. امروز اثری از دفتر تحکیم وحدت نبود نمونه این مسئله را می توان در آخر دهه ۷ و اوایل دهه ۸۰ دید جایی که جریانی که حمایت دولت و مجلس وقت را داشته سعی در نفوذ به بدنه دانشجویی تحکیم را داشته و تا حدودی هم موفق بود با این تلاش مجموعه دفتر تحکیم به دو طیف ارزشی و مدرن که بعدها به شیراز و علامه مشهور شدند تبدیل شد.
هدف این نوشته تاریخ نگاری نیست اما نکته مهم این است که اگر تلاش های طیف انقلابی شیراز نبود مشخص نبود و امروز وضعیت دفتر تحکیم وحدت به چه گونه ای بود و یا اصلا این اتحادیه امروز وجود خارجی داشت یا خیر.
جریان مذکور با بزرگ نشان دادن طیف مدرن تحکیم سعی در استفاده ابزاری از این اتحادیه دانشجویی را داشت اما واقعیت به گونه ای دیگر بود و اکثریت مجموعه را دانشجویان مذهبی و انقلابی تشکیل می دادند اما چون تریبون نداشتند دیده نمی شدند در سالهای اخیر و بعد از انتخابات ۹۲ نیز اقدامی در حال انجام بود که البته با عنایت خدا و تلاش اعضای دفتر تحکیم وحدت تا امروز ناکام مانده این جریان قصد نفوذ و استحاله مجدد تحکیم به بهانه تغییر دولت را داشت اما با مقاومت بدنه دفتر تحکیم وحدت مواجه شد از طرف دیگر دفتر تحکیم با نگاه باز پذیرای انجمن ها و تفکرات جدید در خود بود و توانست مجموعه ای که به لطف اصلاح طلبان در حال نابودی بود را مجدد بازسازی کند و در آینده بتواند همان راه اول انقلاب را دنبال کند.
در پایان باید عرض شود درست است که امروز این مجموعه از چند مقطع مهم تاریخی در مسیر انقلاب قدم بر می دارد اما مشخص نیست که جریان مخالف تحکیم انقلابی چه برنامه ای برای آینده دارد و مسئله مهم. فوق شناخت تحکیمی واقعی بود که مشخص است این فرد یا گروهی که در مواقع حساس به تحکیم پشت می کند نه تنها مجموعه را همراهی نمی کند بلکه آب به آسیاب مخالفان مجموعه می ریزد نمی توان ادعای تحکیمی بودن را داشته باشد.

نظرات کاربران
نام:
امام علی(ع): خوشبخت ترین مردم در دنیا کسی است که از آنچه می داند برایش زیان آور است دوری کند و بدبخت ترین آنان کسی است، که از هوای نفس خود پیروی کند.
السلام اي وادي کرببلا السلام اي سرزمين پر بلا السلام اي جلوه گاه ذوالمنن السلام اي کشته هاي بي کفن
کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تحکیم وحدت می باشد.