...

تاريخ انتشار: 15 اردیبهشت 1393 - 06:02:57
 نسخه چاپی ارسال به دوستان
جشن تاسیس انجمن اسلامی دفترتحکیم دانشگاه زنجان
جشن تاسیس انجمن اسلامی دفترتحکیم دانشگاه زنجان

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حجت‌الاسلام سید عباس نبوی  در مراسم جشن اعلام حضور انجمن اسلامی دانشگاه زنجان، اظهار کرد: مسائل و چالش‌های آینده بسیار حساس و سرنوشت‌ساز است و باید قشر دانشجو نسبت به این مسائل حساس بوده و توجه ویژه به این مشکلات داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در زمینه مسائل آینده و روشنگری در این زمینه می‌تواند مفید باشد، تصریح کرد: باید انجمن‌هایی همچون انجمن اسلامی دفتر تحکیم وحدت در این زمینه نقش خود را ایفا کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه باید انجمن‌های اسلامی با درک متقابل از بحث‌های جدی جامعه فاصله نگرفته و در کنار هم قرار گیرند، تصریح کرد: از انجمن اسلامی دفتر تحکیم وحدت انتظار می‌رود در مسائل جدی وارد شود.

عضو هیئت موسس دفتر تحکیم وحدت با بیان اینکه جنبش دانشجویی به مسائلی نیازمند است که در آن روشنگری وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: در جهان آینده نسل‌های جدید با مخاطرات جدی برخورد می‌کنند که باید نسبت به این مسائل حساس بود.

نبوی بر ضرورت توجه جدی به تحولات تمدنی بشر تاکید کرد و گفت: تمدن مدرنیته غرب با مسائل جدی در آینده مواجه می‌شود که باید آینده را درک کرده و با آن مواجه شد.

وی با اشاره به رواج اصالت فرد در خانواده غرب ادامه داد: غرب با چالش جدی مواجه شده و باید همه افراد جامعه به ویژه روشنفکران به این مسائل آگاه باشند.

این مسئول با بیان اینکه انقلاب اسلامی در مقابل هجمه‌های مختلف دشمنان ایستادگی کرد و توانست در سرنوشت منطقه تاثیرگذار باشد، تصریح کرد: بخش اعظم فرماندهان دوران دفاع مقدس دانشجویان بودند.

عضو هیئت موسس دفتر تحکیم وحدت با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) حیات جدیدی به جامعه داد و با استقلال و نفی سلطه‌های شرق و غرب جامعه اسلامی را به پیش برد، ادامه داد: باید به مسائل امروز جامعه منطقه‌ای نگریست و در مورد آنها اظهارنظر کرد.

نبوی با اشاره به تاریخ غنی و قوی ایران اسلامی بیان داشت: نباید از خود فاصله گرفته و دائماً خود را محکوم کنیم.

وی با اشاره به اینکه اگر قبول کنیم که می‌خواهیم جامعه خود را بسازیم، چالش‌ها را نیز مورد توجه قرار می‌دهیم، تصریح کرد: باید برای ساخت جامعه به دنبال حل چالش‌ها نیز بود.

این مسئول یادآور شد: نباید به دنبال کشورهایی باشیم که با مزیت دادن به آنها کشور خود را بسازیم بلکه باید از فرصت‌های طلایی کشور برای ساختن کشوری آباد استفاده کنیم.

عضو هیئت موسس دفتر تحکیم وحدت با اشاره به اینکه چرا باید به جایی برسیم که تعداد الفاظ ناسزا و رکیک در یک بیانیه بر متن آن بیانیه غلبه کند، افزود: باید با نگاه راهبردی و مسیریابی جامعه راه درست را انتخاب کرد.

نبوی با بیان اینکه دانشجو همواره آرمان‌خواه بوده و باید مسائل و مشکلات را نیز به درستی درک کند، افزود: جریان‌های حاکم در دانشگاه باید به رشد و تعالی فکر کنند.

وی آغاز فعالیت انجمن اسلامی دفتر تحکیم وحدت را به فال نیک گرفت و گفت: باید این انجمن در سطح دانشگاه الگوی مناسبی برای سایر گروه‌ها و انجمن‌ها باشد.

نظرات کاربران
نام:
امام علی(ع): خوشبخت ترین مردم در دنیا کسی است که از آنچه می داند برایش زیان آور است دوری کند و بدبخت ترین آنان کسی است، که از هوای نفس خود پیروی کند.
السلام اي وادي کرببلا السلام اي سرزمين پر بلا السلام اي جلوه گاه ذوالمنن السلام اي کشته هاي بي کفن
کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تحکیم وحدت می باشد.