...

تاريخ انتشار: 14 شهریور 1395 - 08:21:44
 نسخه چاپی ارسال به دوستان
شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت :
دغدغه اصیل مبارزه با فساد جایگاه خود را دربین اکثر فعالین سیاسی از دست داده و سیاسی کاری جای ان را گرفته است

به گزارش تحکیم نیوز(پایگاه اطلاع رسانی دفتر تحکیم وحدت)، شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در خصوص فیش های حقوقی نجومی و فساد اقتصادی شهرداری بیانیه ای صادر کرد. متن این بیانیه در ذیل آورده شده است :

 

بسم رب المستضعفین

........بترسید از آن روزی که مردم بفهمند در باطن ذات شماچیست، و یک انفجار حاصل بشود. از آن روز بترسید که ممکن است یکی از «ایام الله» - خدای نخواسته - باز پیدا بشود و آن روز دیگر قضیه این نیست که برگردیم به 22 بهمن. قضیه [این‌] است که فاتحه همه ما را می‌خوانند.((امام خمینی 6/3/1360 ))

 

چند صباحی از فضا سازی های رسانه های مختلف و موضع گیری های صریح رهبر معظم انقلاب در مورد فیش های حقوقی نگذشته بود که ناگهان هفته پیش خبری جدید از فساد اقتصادی شهرداری تهران ،باعث جریحه دار شدن اذهان عمومی وسرخوردگی طیف کثیری از مردم وجبهه انقلاب شد.

دفتر تحکیم وحدت به عنوان با سابقه ترین تشکل دانشجویی ،وبا توجه به رسالت خود درمورد بیان دغدغه های  مردم و پیگیری آرمان های انقلاب اسلامی چند نکته ای را در مورد شرایط موجود خطاب به مسئولین  جمهوری اسلامی ومردم  ایران اسلامی گوشزد میکند :

1)به اذعان صریح وشفاف رهبران انقلاب اسلامی، مهم ترین هدف انقلاببرقراری عدالتدرهمه شئون به خصوص عدالت اجتماعی در سطح کشور و سراسر دنیا می باشد .حال چه شده که هرروز در عین تصریح چندین و چند ساله رهبر معظم انقلاب در باره برخورد با فساد ،خبری از فساد های اقتصادی یکی از جناح های سیاسی بایداذهان عمومی کشور را جریحه دار و مردم را نسبت به انقلاب اسلامی بدبین کند.مگر قوه قضاییه ، مجلس ، دولت،سازمان بازرسی و سایر نهاد های نظارتی در کشور به خواب زمستانی فرورفته اند ،که این اتفاقات در حال رخ دادن است .

اگر از روز اول برخورد شدید وسختی با مفسدین اقتصادی بدون درنظر گرفتن مصالحسیاسی و یا ترس از بین رفتن رابطه دوستانه بین قوا ، انجام می گرفت ،وقوانین نظارتیبه صورت منظمی توسط نهاد های مربوطه ،تصویب می شد ایا امروز شاهد این اتفاقات ناگوار سیاسی اجتماعی بودیم؟

 

2) بدترین نوع فساد برای هر حکومتی فساد سیستماتیک و تئوریزه وقانونی شدن فساد می باشد.مسئله ای که رهبری در سال 89 مطرح کرده اند واز آن با نام قانون دان های قانون شکن یاد کرده اند. وهشدار داده اند که مبادا توسط کسانی که قانونتصویب میکنند شرایطی به وجود بیاید که برای خود بتوانند رانت ها و ویژه خواری هایی را مهیا کنند.چرا باید همیشه رهبر انقلاب موضوعی را مطرح کنندواقایان اجرا کننده در نهاد های نظارتی دودهه بعد به این نکات توجه کنند .حال چه شده که در قضیه فیش های حقوقی و املاک رانتی ،دولت وشهرداری از قانونی بودن عمل خودشان می گویند وهرگونه فسادی را کتمان میکنند.

آیا این همان مشکل خطرناکی نیست که امروز باعث گریبان گیری جمهوری اسلامی شده است.

 

3)همه گروه های سیاسی فعال درجمهوری اسلامی باید بدانند که نمی توانند با برخورد جناحی با فساد خود را درمقابل مردم عزیز کنند .اگر در برخورد با فیش های نجومی نیاز به تیتر یک شدن روزنامه ها وسایت های خاصی می شود و درمقابل املاک رانتی نیز تیتر روزنامه ها وسایت های جناح مقابل می شود این یعنی دوگروه سیاسی موجود عزم جدی برای مبارزه با فساد ندارند زیرا اگر برای اجرای عدالتدلشان می تپید ودغدغه ان را داشتند باید درهر دوی این موضوعات تیتر یک خبر های خود را به این موضوعات اختصاص میدادند.اما حیف که دغدغه اصیل مبارزه با فساد جایگاه خود را دربین اکثر فعالین سیاسی از دست داده است و سیاسی کاری جای ان را گرفته است .

4)یکی از دلایلی که ما می بینیم در جمهوری اسلامی چنین فساد هایی رخ می دهد کم رنگ شدن نقش مردم درعرصه های اجتماعیمی باشد .در این جا به عنوان کسانی که با اعماق وجود به جمهوریت و اسلامیت نظام به یک اندازه اعتقاد داریم و هردورا جزو ارکان انقلاب می دانیم که درصورت نبود هرکدام ، انقلاب به ضد خودش تبدیل می شود،اعلام میکنیم که توقع ما از مردم انقلابی این بوده وهست که درتمام عرصه ها حضور فعال داشته باشندوحضور و پشتیبانی خود را تنها معطوف به حضور درراهپیمایی 22 بهمن و روز قدس وغیره نکنند بلکه در سایر عرصه های اجتماعی و اقتصادی و سیاسی نظام خود را مسئول بدانند و با امر به معروف ونهی از منکر مسئولین این وظیفه دینی وانقلابی خود را انجام دهند.

5)دفتر تحکیم وحدت به صورت رسمی از قوه قضاییه و سازمان بازرسی درخواست میکندبه طور جدی وارد ریز جزییات این قضیه بشوند و با تمام خاطیان برخورد لازم را انجام دهندو مصالح سیاسی جناح های مختلف را درنظر نگیرد .وهمانگونه که امیر المومنین درمورد اموالی که از بیت المال به دست کسانی به ناحق برده شده بود فرمود «اگر مهر زنانتان باشد آن اموال را از شما پس میگیرم» همه اموالی که از بیت المال به دست خیانت کنندگان چهبه صورت قانونی و غیر قانونیربوده شدهپس گرفته شودو آن ها را طوری مجازات کنند که درس عبرتی برای سایر مسئولین شود.

 

والسلام

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان (دفتر تحکیم وحدت)

نظرات کاربران
نام:
امام علی(ع): خوشبخت ترین مردم در دنیا کسی است که از آنچه می داند برایش زیان آور است دوری کند و بدبخت ترین آنان کسی است، که از هوای نفس خود پیروی کند.
السلام اي وادي کرببلا السلام اي سرزمين پر بلا السلام اي جلوه گاه ذوالمنن السلام اي کشته هاي بي کفن
کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تحکیم وحدت می باشد.