اشتراک

طرح بحث درباره مسئله فلسطین عموما و بیانیه بالفور خصوصا در دستور کار و نطق خطیبان نماز جمعه سراسر کشور(در تاریخ دهم آبان‌ماه) قرار گیرد.

در نامه اتحادیه دانشجویی دفتر تحکیم وحدت خطاب حجت الاسلام حمید مشهدی آقایی ، معاون سیاسی محترم شورای سیاست گذاری ائمه جمعه ، آمده است:

به امروز دنیا به عدالت و معنویتی که ایران اسلامی پرچم آن را به اهتزاز در آورده است، نهایت احتیاج را دارد. امروز مهمترین خلأ دنیا، خلأ معنویت و عدالت است. مردم دنیا صلح را دوست دارند. سیاستمداران غربی و پیروان آنها، ریاکارانه دم از صلح میزنند؛ اما خودشان آتش جنگ را برمی افروزند. امروز در فلسطین و افغانستان چه خبر است؟ مسأله فلسطین چیست؟ جز این‌که ملتی می خواهد در خانه خود زندگی کند؟ ملتی می خواهد در وطن خود زندگی کند؛ اما نمی گذارند و خانه او را خراب می کنند. دولت غاصبِ اسرائیل از امریکا چک سفید امضاء دارد؛ از پیش، همه جنایات او تأیید شده است و می داند که امریکا هیچ اعتراضی به او نمی کند. خیلی های دیگر هم به ملاحظه امریکا، اعتراضی نمی کنند. به همین خاطر است که دنیا هر روز خبر جنایتها را در شهرهای فلسطین می شنود؛ اما هیچ اقدامی نمی کند. افغانستان هم نمونه دیگری است. ملتها وقتی این چیزها را مشاهده می کنند، احساس می کنند که در این دنیا یک کمبود بزرگ وجود دارد و آن کمبود عدالت است. جمهوری اسلامی ایران نباید فریاد عدالتخواهی و معنویت‌طلبی خود را از دست بدهد.(مقام معظم رهبری)
معاون سیاسی محترم شورای سیاست گذاری ائمه جمعه
جناب آقای حجت الاسلام حمید مشهدی آقایی
سلام علیکم
از تاریخ پنجم مردادماه۵۸ تا کنون بیش از چهل سال از عمر بزرگترین و قدیمی ترین تریبون عبادی سیاسی جهان اسلام میگذرد و بحمدالله نهال دیروز امروز به درخت تنومندی بدل شده است.
تریبون نماز جمعه باید ناظر به نیازهای جاری نظام اسلامی ایراد شود و پاسخ بسیاری از مسائل مستحدثه را بدهد.
با عنایت به نزدیکی به تاریخ صدور نامه تاریخی آرتور جیمز بالفور، وزیر خارجه وقت بریتانیا در سال۱۹۱۷ که خطاب به والتر روتشیلد، سیاست‌مدار یهودی‌تبار و عضو مجلس عوام بریتانیا نوشته شد و در آن از «موضع مثبت» دولت بریتانیا برای «ایجاد خانه ملی برای یهودیان در سرزمین فلسطین» خبر داده‌شد. و با توجه به اهمیت نامه فوق که از سوی اندیشمندان غرب و شرق اولین تلاش بین المللی درراستای تشکیل رژیم صهیونیستی را دارد، برآن شدیم تا در باب موضوع مطرح شده وبا هدف بهبود کیفیت خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه پیشنهاد طرح بحث درباره مسئله فلسطین عموما و بیانیه بالفور خصوصا در دستور کار و نطق خطیبان نماز جمعه سراسر کشور(در تاریخ دهم آبان‌ماه) قرار گیرد.

Related Posts

ارسال دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *