اشتراک

۴ پیشنهاد دفتر تحکیم وحدت به روحانی درباره سخنرانی در سازمان ملل

جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

با گذشت بیش از یکسال از تحریم‌های ظالمانه آمریکا پس از خروج از برجام علیه ایران می توان به شکست فشار حداکثری آقای ترامپ اشاره کرد، راهبردی که به دنبال کاهش فعالیت های منطقه‌ای، به صفر رساندن نفت و مشتقات آن، تقسیم کار با کشورهای اروپایی برای ضربه زدن بیشتر به فعالیت های هسته ای، تحریک دولت ها با تشویش اذهان عمومی، نسبت دادن اتفاقات منطقه به ایران، همسو کردن جریان رسانه ای جهان با دمیدن در شیپور جنگ و استفاده از عوامل داخلی برای ایجاد دوگانگی که با هدف ایجاد بحران اجتماعی و تغییر نظام بوده است. و در تمامی موارد مذکور با هوشمندی سیاسی ملت به بن بست رسیده و با شکست روبرو شده است.

با توجه به اینکه حضرتعالی در سطوح عالی مذاکرات دارای تجربه های تلخ و سنگینی می‌باشید لذا نیک واقفید که مذاکره با برهم زنندگان توافقات بین المللی در شرایط اعمال تحریم های گسترده علیه جمهوری اسلامی ایران چیزی جز اثبات نتیجه فشار حداکثری سلطه گران را دربرنخواهد داشت و سردمداران جبهه استکبار را بیش از پیش بر اعمال فشار در حوزه های گوناگون ترغیب خواهد کرد.

دولت آمریکا به دنبال مذاکره جامع در حوزه های هسته‌ای، منطقه‌ای، حقوق بشر و تحمیل FATF ،CFT  و… به جمهوری اسلامی بوده و بعد از تجربه تلخ برجام به دنبال مذاکره ای برای پیوستن ایران به معاهده MTCR است.

برای نمونه اشاره کوتاهی به سرنوشت کشورهای پذیرنده معاهده MTCR می کنیم که معاهده مذکور باعث توقف برنامه های موشکی بالستیک کشورهایی همچون آرژانتین، عراق، مصر، لهستان، چک، مجارستان، کره جنوبی، تایوان و آفریقای جنوبی شده است و همچنین توانسته در به تاخیر انداختن توسعه برنامه موشکی برزیل و هند موثر باشد.
کشورهایی مانند ایران، پاکستان و کره شمالی نمونه های بارزی هستند که این معاهده را به حاشیه رانده و با عدم پیوستن به این معاهده و  توسعه برنامه موشکی خود خواب را از چشمان استکبار زدوده اند.

در تقابل مذاکره با غرب گفتمان مقاومت، جلوه ای  آشکار از دستاوردهای مقاومت فعالانه در منطقه طی چندماه اخیر می باشد. در این راستا پیمان های پولی با کشورهای غیراروپایی، پیروزی های مستمر و جواب های قاطع محور مقاومت نظیر سوریه، عراق، حزب الله و انصارالله آنها را جهت به حاشیه راندن گفتمان مقاومت به تکاپو انداخته است.

با بررسی سوابق دولت های آمریکا در مواجهه با کشور ایران طی چهار دهه گذشته و با علم به این موضوع که تمامی دولت های آمریکا اعم از پیشینیان و حال از اعمال فشار حداکثری در زمینه های مختلف علیه ملت ایران دریغ نکرده اند و تفاوت فقط در تغییر صورت مسئله می باشد. همگرایی اروپا با آمریکا هم در تحریم ایران بارها به اثبات رسیده است.در این خصوص به نظر می رسد تفاوت موضع غرب اعم از کشورهای اروپایی و ایالات متحده نسبت به ایران و سیاست های آن یکسان می باشد. تحریم سوئیفت نمونه بارزی است که شاهد یکصدایی مقامات اروپایی و آمریکایی بودیم.

اکنون در ایام مقارن با سفر جنابعالی به نیویورک برای ایراد سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اتکا به این موضوع که ایران اسلامی به عنوان قدرت جدید جهانی در عرصه بین الملل با ساقط کردن پهپاد آمریکایی و توقیف نفتکش توانسته دست به تحقیر قدرت های بزرگ و پوشالی دنیا بزند و آمریکا و انگلستان نیز نتوانستند اقدام متقابلی انجام دهند.

دفتر تحکیم وحدت موارد پیشنهادی برای محورهای سخنرانی جنابعالی را به سمع و نظرتان می رساند:

۱- مقاومت جهان اسلام؛ ضروری است  پیام  “مقاومت جهان اسلام در تقابل با استکبار” به طور مقتدرانه تبیین گردد. به گونه ای که اقتدار محور مقاومت گام به گام افزایش یابد و با گسترش آن زمینه خروج سریعتر کشورهای مداخله کننده فراهم گردد.

۲-  رفتارهای دوگانه آمریکا؛ تمام حرکت های دوگانه دولت ایالات متحده  در حرف و عمل نشان از فشار ملت آمریکا بر دولت آمریکا است و این آگاهی ملت ا از واقعیت های نظام بین الملل است، دولت آمریکا در آینده باید با اصلاح رفتار خود از تفرقه افکنی، ماجراجویی و دخالت در امور منطقه دست بردارد.

۳- مقابله با جریان سلطه؛ نظام بین الملل نباید اسیر جریان قلدرمآبانه و ناقض حقوق بین الملل باشد، نمونه ای از رفتارهای این جریان تصرف بلندی های جولان توسط رژیم غاصب صهیونیستی می باشد که حتی واکنش کشورهای اروپایی را هم در بر داشته است.

۴- معضلات جهان اسلام؛ با توجه به جنایت های عربستان در یمن و حمایت ایالات متحده از این کشور می بایست نقش آمریکا در نقض آشکار حقوق بشر برای سایر دولتمردان جهان برجسته گردد و همچنین سیاست های آمریکا در کشور افغانستان در طول چند سال اخیر ( بعد از سال ۲۰۱۴) زمینه افزایش کشتار مردمان بی گناه و بی پناه مسلمان این کشور را به دنبال داشته است.

آرزوی توفیقات روزافزون برای تمامی خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

Related Posts

ارسال دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *