اشتراک

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر: بجای اینکه در مراسم ختم دانشجویان هزینه کنید، برای امنیت آنها و وسایل حمل و نقل دانشگاه ها هزینه کنید.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر با صدور بیانیه‌ای با خانواده‌های داغدار دانشجویان جان باخته علوم و تحقیقات ابراز همدردی کرد.

در این بیانیه آمده است:

« روز سه شنبه چهارم آبان ماه اتوبوس دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات از بالای دانشگاه به سمت پایین حرکت می‌کند – این اتوبوس باید مدت‌ها قبل از دور خارج می‌شد و بر این اساس امکان اخذ معاینه فنی برای آن وجود نداشت. تاسف بار آنجاست که وقتی نبودن معاینه فنی سبب شده بود تا اتوبوس نتواند در خیابان تردد کند از آن در محیط دانشگاه و برای جابجایی دانشجویان استفاده شد!- بعد از توقف کوتاهی در ایستگاه کتابخانه دوباره به حرکت ادامه می‌دهد، بعد از اولین پیچ راننده متوجه می‌شود که ترمز کار نمی‌کند و با این وضعیت امکان رد کردن دومین پیچ وجود ندارد.  پس از سرنشینان درخواست می‌کند که همه به عقب اتوبوس بروند، با توجه به شیب بسیار تند شیب راننده تصمیم می‌گیرد که از درختان فضای سبز به عنوان عاملی برای کاهش سرعت استفاده کند و در نتیجه فرمان را به سمت فضای سبز سمت راست جاده کج می‌کند، ولی درختان به اندازه کافی محکم نبودند و اتوبوس بعد از برخورد با درختان با شدت بسیار زیاد به بلوک‌های سیمانی که برای تاسیسات آب رسانی در انتهای فضای سبز قرار داشته‌اند برخورد کرده و به گفته شاهدان مچاله می‌شود. متاسفانه دراین حادثه ۱۰ نفر کشته و ۲۶ نفر مجروح می‌شوند که همچنان حال چند تن از مجروحان حادثه وخیم است. 

طبق گفته دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات فرسودگی اتوبوس‌های حمل و نقل مسئله‌ای عمومی است و درباره تعداد زیادی از اتوبوس‌های داخلی این دانشگاه صدق می‌کند. رسیدگی به این مسئله یکی از مطالبات دانشجویان علوم و تحقیقات در روز دانشجو هم بوده است، اما تلخی داستان آنجاییست که مسئولین سالی یکبار به سراغ دانشجو می‌آیند و تازه در همین روز هم خبری از عمل نیست! متاسفانه وسایل حمل و نقل در دانشگاه‌ها بلای جان دانشجویان شده است.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر خدمت خانواده‌های محترم و داغ دیده باب‌الحوائج، پور‌احسان، حسین‌زاده، عقل‌مند، صفایی، هوشنگی‌فر، ابولفتحی راد، فضیلتی‌نیا و رادمهر تسلیت گفته و اعلام می‌دارد که در کنار دانشجو ایستاده است. بی شک این داغی بسیار بزرگ نه تنها برای خانواده‌های داغ دیده بلکه برای دانشگاهیان و ملت ایران است.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر عضو دفتر تحکیم وحدت از مدیران دانشگاه آزاد و وزارت علوم درخواست دارد که به جای هزینه کردن در مراسم ختم دانشجویان تدبیری در رابطه با وسایل حمل و نقل دانشجویان و مسائل مرتبط با ایمنی دانشجویان بیاندیشند که دیگر شاهد اینگونه حوادث تلخ و ناگوار در دانشگاه نباشیم.

Related Posts

ارسال دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *