اشتراک

دعوت دفتر تحکیم وحدت از مسئولان حوزه زنان و خانواده برای پاسخگویی

مسئول خواهران اتحادیه دفتر تحکیم وحدت گفت: این اتحادیه در آستانه چهل سالگی انقلاب تصمیم دارد از نهادهای رسمی متولی امور زنان و خانواده در کشور دعوت کند تا در جلسه‌ای تخصصی پاسخ‌گوی سوالات و دغدغه های دانشجویان در حوزه زنان باشند.

سیده نرگس حسینی مسئول خواهران اتحادیه دفتر تحکیم وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به نقش زنان بعد از انقلاب اسلامی گفت: زنان در کشور ما مطالبات به حق فراوانی دارند که بر زمین مانده؛ درجمهوری اسلامی اقدامات مثبتی درباره آنان انجام شده اما قطعا تا ایده آل خود برای زنان کشورمان فاصله‌ی زیادی داریم و دستیابی به این نقطه مطلوب نیازمند حرکت صحیح و با سرعت نهادهای متولی این امر در کشور است. نهادهایی که بعضا بودجه و نیروی انسانی عظیمی را در اختیار دارند.

وی ادامه داد: دفتر تحکیم وحدت، در آستانه چهل سالگی انقلاب تصمیم گرفته است که در راستای وظیفه مطالبه‌گری خود از نهادهای رسمی متولی امور زنان و خانواده در کشور دعوت کند تا در جلسه‌ای تخصصی سوالات و دغدغه های زنان را مطرح کند و جواب های قانع کننده مسئولین را بشنود.

حسینی تصریح کرد: این جلسه در نشست میان دوره ای اتحادیه در اوایل بهمن ماه در شهر قم برگزار خواهد شد و در نامه‌ مسئولین نیز ذکر شده است که در هرزمان در این بازه چندروزه که برای آن‌ها مقدور باشد، حاضر به تشکیل این جلسه خواهیم بود.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: از خانم ابتکار به عنوان معاون فعلی امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و از خانم مولاوردی به عنوان معاون سابق دعوت شده است در حالی که تاکنون هیچکدام از این دو مسئول محترم تاکنون شخصا خود را دربرابر مطالبات عمومی قرار نداده اند و بیشتر در جلسات سخنرانی و در یک طیف مشخص شرکت کرده‌اند. همچنین از آنجا که قصد داریم سیر کاملی از این معاونت را مورد بررسی قرار دهیم از خانم مجتهدزاده که در دولت پیشین معاونت را برعهده داشتند دعوت شده است.

وی گفت: از روسای دو دوره شورای فرهنگی اجتماعی زنان (ذیل شورای عالی انقلاب فرهنگی)، خانم آیت اللهی و خانم خزعلی هم دعوت شده، همچنین از فراکسیون زنان که نقش موثری بر پیشبرد قوانین دارد، از خانم ها سلحشوری و اولادقباد نیز دعوت شده است.

حسینی اضافه کرد: دفتر تحکیم وحدت چندسالی است که به طور تخصصی در حوزه زنان کار کرده و از همین رو این جلسه با رویکرد تخصصی و نه صرفا سیاسی ان شاالله پیش خواهد رفت.

مسئول خواهران اتحادیه دفتر تحکیم وحدت گفت: ما امیدواریم مسئولان این امر حاضر به پاسخگویی در قبال عملکرد خود باشند و در صورت نپذیرفتن قطعا ما به وظیفه خود عمل کرده و به صورت یک طرفه عملکرد این نهادها را با حضور کارشناسان مرتبط مورد نقد و بررسی جدی قرار خواهیم داد.

Related Posts

ارسال دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *