غیبی-عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت
اشتراک

شعار مرگ بر آمریکا در ایران نشان دهنده سیاست‌های ضد استکباری و ضد امپریالیستی ایران

به گزارش تحکیم نیوز(پایگاه اطلاع رسانی دفتر تحکیم وحدت)؛ محمد‌حسین غیبی دبیر کمیسیون آموزش دفتر تشکیلات تحکیم وحدت با اشاره به این امر که مذاکرات جمهوری اسلامی باید بر مبنای قدرت باشد، گفت: اکنون ایران یک قدرت منطقه‌ای در جهان محسوب می‌شود بنابراین دولتمردان ما باید در سیاست‌های خود نسبت به این امر توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی ادامه داد: یک قدرت جهانی به جای توجه به منافع ملی به منافع فراملی توجه می‌کند بنابراین باید توجه داشته باشیم که سیاست‌هایی که در کشور ما اتخاذ می‌شود بر منافع کشورهای آزاد جهان نیز تاثیر خواهد گذاشت.

عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت با بیان اینکه شعار مرگ بر آمریکا یک توهین شخصی نیست، اظهار داشت: شعار مرگ بر آمریکا یک توهین شخصی نیست بلکه این شعار آرزوی مرگ برای تفکر لیبرالی و استعماری این کشور است که حتی در قرآن نیز بر مقابله با آن تاکید شده است.

وی با بیان اینکه شعار مرگ بر آمریکا باید ادامه داشته باشد، اظهار داشت: شعار مرگ بر آمریکا در ایران نشان دهنده سیاست‌های ضد استکباری و ضد امپریالیستی ایران است که کنار گذاشتن آن به نوعی انحراف از آرمان‌های انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

غیبی با بیان اینکه ما با مردم آمریکا مشکلی نداریم، خاطرنشان کرد: مشکل ما با مکتب امپریالیستی آمریکا است.

وی با بیان اینکه در دولت اصلاحات عده‌ای به اسم آزادی بیان نظرات مخالف خود را اعلام می‌کردند، اظهار داشت: اکنون کسانی بر سر کار آمدند که اجازه مخالفت یا انتقاد را به مخالفان خود نمی‌دهند در حالی که این نگرانی وجود ندارد که جهان در رابطه با سیاست‌های ایران در قبال آمریکا دو صدا را بشنود و در همین راستا مردم حق دارند که نظرات خود را آزادانه بیان کنند.

وی با اشاره به برداشته شدن بیلبوردهای صداقت آمریکایی گفت: متاسفانه شاهد بودیم که به دانشجویان اجازه داده نشد تا موضع گیری‌های خاص خودشان را در رابطه با سیاست‌های دولت اعلام کنند و متاسفانه این بیلبوردها با فشارهای برخی برداشته شد که امیدواریم دولت در این زمینه اطلاع‌رسانی انجام دهد که پشت این حرکت نبوده است.

عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت به تعریف منافع ملی پرداخت و گفت: باید بدانیم که یکی از ارکان دموکراسی چند‌صدایی است و نباید برای رسیدن به اهداف خود منافع ملی‌مان نادیده گرفته شود.

غیبی با بیان اینکه برخی تلاش دارند تا شعار مرگ بر آمریکا را حذف کنند، گفت: تنها فایده تلاش آنان این است که تا اتمام این دولت این شعار شنیده نشود اما فرهنگ مبارزه با آمریکا تمام نخواهد شد و ادامه خواهد داشت مگر آنکه دولت قصد استحاله فرهنگی نظام را داشته باشد.

عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت با بیان اینکه همه کشورها به دنبال تامین منافع خودشان هستند، گفت: مسلما هیچ کشوری برای ایران دل نمی‌سوزاند اما تفاوت آمریکا با دیگر کشورها در آن است که آمریکا هویت نظام جمهوری اسلامی ایران را قبول ندارد و قصد استحاله این نظام را دارد در حالی که در کشورهای دیگر نظیر چین و روسیه اینگونه نیست.

غیبی گفت: اگر قوه قضائیه که به عنوان یک مرجع قضایی با شفافیت و صراحت در برابر تخلفات برخورد نکند مردم دچار انحراف و سردرگمی شده و دستگاه قضا باید بداند که مطمئنا آبروی مجرم از آبروی نظام مهم‌تر نیست و نباید با برخورد‌های سهل‌‌انگارانه به آبروی نظام خدشه‌ای وارد شود.

وی در پایان با بیان اینکه قوه قضائیه باید توضیحات مفصلی را در باب احکام قضایی صادر شده درباره محکومین فتنه ۸۸ و اختلاس ۳ هزار میلیاردی اعلام کند، گفت: در این زمینه باید اطلاع‌رسانی کاملی انجام شود.

منبع: فارس

Related Posts

ارسال دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *