اشتراک

دبیر دفتر تحکیم‌وحدت در نماز جمعه تهران؛ با مسئولینی مواجه هستیم که سخت کار می‌کنند، اما نه برای مردم

دسته ی دیگری از مسئولین کشور نیز مجدانه کوشش می کنند و برای مردم و انقلاب تلاش می کنند لکن در شناخت اولویت ها دچار مشکل جدی هستند باید از مسئولین صدا و سیما پرسید که آیا پوشش خبری دستگیری مفسدان اقتصادی در اولویت است یا بازتاب خبری اعترافات چند فعال صفحه ی مجازی اینستاگرام؟

علی دهقان دبیر دفتر تحکیم وحدت سخنران پیش از خطبه نماز جمعه این هفته تهران بود. او در بخشی از سخنرانی خود گفت: امروز ما با مسئولینی مواجه هستیم که در راس امور اجرایی کشور قرار دارند اما به جای خدمت به مردم صرفا به دنبال سیاسی بازی اند و از اینکه ۹صبح سر کار بروند و ۴ عصر به خانه برگردند و در اوج فشار معیشتی بر مردم ، به تله کابین بروند و عکس بگیرند هیچ ابایی ندارند.

متن کامل سخرانی دبیر تحکیم وحدت در نماز جمعه امروز تهران به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و درود خداوند بر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام روح الله و شهدای افتخارآفرین هشت سال دفاع مقدس بالاخص شهدای عملیات مرصاد

اینجانب علی دهقان دانشجوی کارشناسی فیزیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر و نماینده ی دفتر تحکیم وحدت توفیق دارم چند دقیقه ای با شما عزیزان انقلابی در خصوص مسائل اساسی و اولویت دار کشور سخن بگویم.

به خوبی می دانیم که کالبد جمهوری اسلامی از بدو تولد در تیرس عداوت ها و دشمنی های استکبار شرق و غرب قرار داشته است و در میدان های متعدد جنگ نظامی، فرهنگی و اقتصادی زخم هایی به خود دیده است و با مشکلات متعددی روبرو بوده است اما بگذارید صریح بگوییم که از منظرما ، این ضربات و زخم های فرود آمده برپیکر نظام جمهوری اسلامی ایران از سوی دشمن خارجی ، به تنهایی هرگز کاری نبوده است و اگر چنان چه دقیق تر به صحنه بنگریم و به دنبال ریشه ی مشکلات و عامل زخم های اساسی جمهوری اسلامی باشیم آن را در داخل کشور و آنهم در نحوه ی مدیریت مسئولین خواهیم یافت.

مردم عزیز و انقلابی، امروز یکی از موضوعات اساسی شناخت مسئولینی است که نحوه ی مدیریت آنان هیچ قرابتی با اسلام و انقلاب و مبانی فکری امام و رهبری ندارد. امروز ما با مسئولینی مواجه هستیم که در راس امور اجرایی کشور قرار دارند اما به جای خدمت به مردم صرفا به دنبال سیاسی بازی اند و از اینکه ۹صبح سر کار بروند و ۴ عصر به خانه برگردند و در اوج فشار معیشتی بر مردم ، به تله کابین بروند و عکس بگیرند هیچ ابایی ندارند.

ما با مسئولینی مواجه هستیم که سخت کار می کنند اما نه برای مردم بلکه صرفا برای خود و خویشاوندانشان. باید پرسید که بخش اعظم واردات دارو در دستان کدام آقازاده است؟

اما دسته بندی مسئولین به همین جا ختم نمی شود. عده ای از مسئولین در کشور کار و تلاش می کنند اما نه تنها نگاهشان به ظرفیت های بومی و داخلی نیست بلکه غرب زده اند و می خواهند با مدل‌های اقتصادی نئوکینزی مشکلات جمهوری اسلامی را حل کنند. جناب آقای نیلی مشاور رئیس جمهور در امور اقتصادی ، وضعیت فعلی کشور دستاور تلاش های شماست.

اما دسته ی دیگری از مسئولین کشور نیز مجدانه کوشش می کنند و برای مردم و انقلاب تلاش می کنند لکن در شناخت اولویت ها دچار مشکل جدی هستند باید از مسئولین صدا و سیما پرسید که آیا پوشش خبری دستگیری مفسدان اقتصادی در اولویت است یا بازتاب خبری اعترافات چند فعال صفحه ی مجازی اینستاگرام؟

مردم انقلابی شهر تهران، به عقیده ی دانشجویان انقلابی دفتر تحکیم وحدت آنچه جمهوری اسلامی برای تحقق مرحله ی سوم از مراحل پنج گانه ی تشکیل تمدن اسلامی بدان نیاز دارد در یک جمله عبارت است از وجود مسئول مردمی همراه با نظارت همگانی. در باب ویژگی های مسئول مردمی در سه جمله به اختصار توضیح خواهم داد.

اول ، مسئول مردمی رنج مردم کف جامعه را درک می کند و از بطن جامعه خبر دارد و می داند که قشر محروم جامعه برای تهیه ی مایحتاج اولیه ی زندگی با چه سختی هایی روبروست.

دوم مسئول مردمی مردم را تکریم می کند و سازوکارهای اداری را طوری ترتیب می دهد که عزت و کرامت مردم حفظ شود و مردم را ارباب رجوع خود می داند.

سوم مصرانه به دنبال حل مشکلات مردم است و تحت تاثیر لابی های قدرت و ثروت فرایندها را طوری مدیریت نمی کند که منافع عامه ی مردم در مقابل منافع خواص پایمال شود. اما در باب نظارت همگانی. در نظارت همگانی باید مردم را به صحنه آورد ما در جمهوری اسلامی محرمانه نداریم باید مسائل کشور برای مردم شفاف شود و این مسئله نیز نیازمند برنامه ریزی جدی برای ایجاد سامانه ی فراگیر شفافیت است.

اکنون قصد دارم چند جمله ای هم در باب وضعیت اقتصادی که امروز اولویت اول کشور است با شما عزیزان سخن بگویم.

نباید از یاد ببریم که فشار سنگین معیشتی و اقتصادی که امروز مردم عزیز جمهوری اسلامی در تهران و سایرشهرها با آن به طور جدی روبرو هستند نتیجه ی آن تفکری است که در دولت و مجلس فعلی حاکم است. آری برجام عصاره ی همین اندیشه بود که امروز، هم محدودیت های گسترده ای در صنعت هسته ای داریم و هم تحریم های جدید. اما این مسئله به همین جا ختم نشده است و روسای دولت و مجلس بر خلاف منویات صریح رهبری بازهم به امید تحقق وعده ی های سرخرمن اروپا، به دنبال تصویب لوایح FATF در مجلس هستند و این مسئله تاسف برانگیز است.

آنچه امروز در مقابل اتاق جنگ اقتصادی دشمن باید در داخل کشور در اولویت نخست قرار بگیرد تغییر سیستم اداره ی کشور متناسب با جنگ اقتصادی است. باید دادگاه جنگی اقتصادی ایجاد شود و پرونده ی برهم زنندگان امنیت اقتصادی کشور در اولویت بررسی قرار بگیرد و مفسدان اقتصادی با سرعت محکوم شوند.

باید آقایی دلار از بین برود و برای آن به بررسی و تصویب طرح هایی همچون پیمان پولی دوجانبه بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای موثر طرف قرارداد نیاز است. آری شرایط اقتصادی کشور مناسب نیست اما در این جنگ اقتصادی نباید به مردم گفت که تحمل کنید وضعیت بهترخواهد شد بلکه احزاب، گروه ها و مسئولین نیز باید با مردم و در کنار مردم باشند تا شرایط را بهتر درک کنند و به طور جدی به دنبال حل مشکلات اساسی کشور باشند و نه در فکر پاک کردن صورت مسئله .

در همین جا خدمت برادران جریان اصلاح طلب می گویم که در این برهه ی حساس کنونی عدم همیاری و ضربه زدن به دولتی که خودتان برای به روی کار آمدنش تلاش کرده اید، به امید دستیابی به کرسی های مجلس آتی تصمیمی به دور از اخلاق و انصاف است.

و چند جمله ای هم در باب فرارسیدن موسم حج خدمت شما عزیزان عرض کنم.

مردم انقلابی و شریف تهران، حج و ملاقات با خداوند در اسلام جایگاه بسیار والایی دارد چه از منظر عبودیت فردی و چه از منظر عبودیت اجتماعی. در حوزه ی عبودیت فردی باید به مجاهده با نفس برخاست و در حوزه ی اجتماعی نیز باید پیام مبارزه با شرک و کفر را به همه ی عالمیان مخابره کرد و این دو مهم ، هرگز نباید از یک دیگر تفکیک شوند.

ما حج را مقر اصلی دیپلماسی عمومی امت اسلام و رسانه ای عمومی برای اعلان مبارزه با شرک و کفر می دانیم و هرگز نباید اجازه دهیم که خدای ناکرده در شرایط فعلی جهان اسلام بعد اجتماعی حج مغفول واقع شود و این مسئله بیش از همه متوجه مسئولین و متولیان برگزاری این مراسم ارزشمند است.

اشاره ای هم به حادثه ی اسف بار منا در سال ۹۴ بکنم. نزدیک به سه سال از کشتار حجاج عزیز بیت الله الحرام می گذرد و سوال اینجاست که چرا تاکنون نه تنها در عرصه ی بین المللی بلکه در عرصه ی داخلی نیز اقدام اثربخش حقوقی برای احقاق حق خانواده های شهدای عزیز حادثه ی منا رخ نداده است؟

در پایان در سنگر انقلابی نماز جمعه به عنوان نماینده ی دانشجویان دفتر تحکیم وحدت اعلام می کنم که ما به آینده بسیار امیدواریم و برای پیروزی جمهوری اسلامی در همه ی نبردها همچون شهید صیاد شیرازی ها پرتلاش تا انتها خواهیم ایستاد.

والسلام علیکم

دبیر دفتر تحکیم‌وحدت

Related Posts

ارسال دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *