اشتراک

نامه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بین المللی امام خمینی(رحمت الله علیه) به ریاست دادگستری استان فارس

بسم الله الرحمن الرحیم

لَقَد أَرسَلنا رُسُلَنا بِالبَیِّناتِ وَأَنزَلنا مَعَهُمُ الکِتابَ وَالمیزانَ لِیَقومَ النّاسُ بِالقِسطِ ۖ

?ما رسولان خود را با دلایل روشن فرستادیم، و با آنها کتاب (آسمانی) و میزان (شناسایی حقّ از باطل و قوانین عادلانه) نازل کردیم تا مردم قیام به عدالت کنند. (سوره مبارکه حدید،آیه۲۵)

جناب آقای القاصی مهر
ریاست محترم دادگستری استان فارس

سلام علیکم؛
?️ قوه ی قضاییه، یکی از ارکان رکین نظام جمهوری اسلامی ایران میباشد و همواره عملکرد آن متوجه افکار عمومی بوده است.
آنچه سبب تجلی مردم سالاری دینی در نظام اسلامی می باشد، بالا بردن ظرفیت انتقاد و تسهیل فضای عمومی جامعه به منظور اجرای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر علی الخصوص نسبت به مسئولین می باشد.

?مقام معظم رهبری _حفظه الله_ نیز به این مهم اشاره داشته و همواره تاکیدات ایشان به ایجاد روحیه مطالبه گری از جایگاه مسئولین خصوصاً از سوی جنبش دانشجویی می باشد.

? ایشان بارها بر افزایش ظرفیت نقدپذیری و داشتن روحیه ی تساهل و تسامح در برخورد با منتقدین خاصّه برخورد با دانشجویان ارزشی تاکید ورزیده اند.

? با توجه به اخبار منتشر شده در رسانه ها مبنی بر صدور قرار مجرمیت چهار جوان انقلابی استان فارس ( آقایان سلمان کدیور، حسین شهبازی، هادی مسعودی، مصطفی پورخسروانی ) خواهشمند است روند قانونی طی شده در رسیدگی به پرونده مذکور را بصورت شفاف اعلام نمایید.

?همچنین لازم به تذکر است، طبق اصل ۱۶۵ قانون اساسی و به منظور جلوگیری از سوء استفاده رسانه های معاند انقلاب اسلامی، دادگاه این دانشجویان عدالتخواه را به صورت علنی برگزار کنید تا موجبات شفافیت بیشتر این پرونده وهمچنین تنویر افکار عمومی فراهم گردد.

والسلام علیکم والرحمه الله و برکاته

?انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بین المللی امام خمینی (رحمه الله علیه)قزوین.
عضو دفتر تحکیم وحدت

Related Posts

دیدگاه ها بسته شده اند