پنج شنبه : ۳۰ شهریور ۱۳۹۶

خانه» اخبار» اخبار برگزیده» تحکیمی ها» تحکیمی ها مهم» سرخط خبرها» یادداشت» یادداشت ها» یادداشت های مهم » جناب روحانی با این شرایط اقتصادی چطور می خواهید در انتخابات ۹۶ شرکت کنید؟!
تاریخ انتشار دوشنبه ۲۳ اسفند ۹۵ - ۱۴:۴۲

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه اسفراین:

جناب روحانی با این شرایط اقتصادی چطور می خواهید در انتخابات ۹۶ شرکت کنید؟!

به گزارش تحکیم نیوز(پایگاه خبری تحلیلی دفتر تحکیم وحدت)، میلاد سنجری دبیر انجمن اسلامی دانشگاه فنی و مهندسی اسفراین (عضو دفتر تحکیم وحدت) طی یاداشتی به رویکرد های اقتصادی دولت نقد کرد.

متن این یاداشت به شرح زیر است:

جناب رییس جمهور

نمی دانم که چطور شروع کنم و چگونه با شما سخن بگویم،مثل اینکه شما اصلا در این جامعه زندگی نمی کنید و از مشکلات مردم و جوانان خبر ندارید امروز درست است امنیت نظامی داریم اما جوانان ما امنیت شغلی و اقتصادی ندارند!

من در کشوری زندگی می کنم که هیات اجرایی آن خوروهای ۱۸ میلیونی در انبار ها  را با وام های سودکلان به مردمش با پیش پرداخت ۴۰ میلیون می فروشد.

من در کشوری زندگی می کنم که می گویند جوانان باید کارآفرین شوند اما جناب رییس جمهور بهتره است سری به قوانین در مورد ایجاد یک کارگاه بزنید۱- مکانی به وسعت فلان۲- تا سقف کاشی ۳- خرید دستگاه ۴- مجوز بهداشت ۵- خرید برند که هرکدام از این ها را خواسته باشی بگیری یک سال طول می کشد حال خواسته باشیم کاری هم راه بندازیم باید وام بگیریم آن هم وام ۱۶ درصد با باز پرداخت ۴ ساله .آنوقت چطور باید در راستای اقتصاد مقاومتی حرکت کردی؟!.
حال اگر کارگاه زدیم اگر روزی به مشکل اقتصادی دیگری برخورد کنیم دوباره باید برویم وام بگیریم آن هم وامی به سود ۱۸ درصد!

ما در کشوری زندگی می کنیم که به جای اینکه هردولتی ادامه دهنده کار قبلی باشند مسئولین اجرایی مان می خواهند کار دیگری را از نو شروع کنند و همیشه تمام مشکلاتی را که برای ملت بوجود می آورند را تقصیر دولت قبلی می ندازند درست است که تفکرات سیاسی متفاوت است اما بقیه تفکرات را نطیر اقتصادی و … را فدای تفرکات سیاسی می کنند و در این میان مردم هزینه های آن را می پردازند.

من در کشوری زندگی می کنم که دیگر مردم اعتمادی به رجال سیاسی ندارند چون که هر روز می بینیم رجال های سیاسی اختلاسی کلان انجام داده اند…

ما در کشوری زندگی می کنیم که اگر در مناطق کوچک دزدی را بگیرند که به علت مشکلات اقتصادی مجبور به دزدی شده است تا محاکمه اش نکنن رهایش نمی کنند اما نمی دانم مختلسین ۸۰۰۰هزار میلیاردها و ۳۰۰۰ هزار میلیاردها و… چطور آزادند و هیچ محاکمه ای صورت نمی گیرد !

ما در کشوری زندگی می کنیم که مسئولین اجرایی مان خوشحالند از اینکه می گویند وام ۲۰ میلیونی به ازدواج جوانان می دهیم اما چند ماه طول می کشد تا ضامن پیدا کنند بعد ضامن که پیدا کردند حالا چند ماه باید منتظر واریز وام باشند درسته وام ۴ درصده اما باز پرداخت ۴ ساله یعنی این جوان باید ماهی ۵۰۰ هزارتومان قسط بانک بدهد حالا اگه این جوان کار هم داشته باشه برابر با قانون کار یعنی ماهی ۸۰۰ تومان حقوق می گیرد که آن هم ۵۰۰ تومامش را باید قسط وام بدهد،آیا با ۳۰۰ هزارتومان می شود خرج زندگی داد؟!

در این میان هم بعضی از نهاد های نطامی ما هم گفتند که می خواهند در راستای اقتصاد مقاومتی حرکت کنند تدبیرشان این بود که وام ۱۸ درصد دادند به جوانان اما من نمیدانم که این ها در راستای اقتصاد مقاومتی یا در راستای سود گیری از مردم!!

جناب رییس جمهور این حق ملت ایران نیست ملتی که از ابتدای نظام تا الان همیشه در صحنه  های مهمی نظیر انتخابات ، راهپیمایی ها و…. نقش آفرینی کرده است حالا اینطور مورد سوء استفاده اقتصادی قرار میگیرد یا در بعضی مواقع آن هارا با مردمان زمان امام حسین (ع) مقایسه کنید جناب روحانی من نمیدانم با این شرایطی که برای جوانان به وجود آورده اید چطور با اعتماد به نفس کامل می گوید که می خواهم در انتخابات ۹۶  شرکت کنم.

نظر خود را بگذارید

به کانال ما در تلگرام بپیوندیدبه کانال ما در تلگرام بپیوندید